Souldance


Monika Bral

Tańczy odkąd stanęła pewnie na dwóch nogach. Ma na swoim koncie mistrzowską klasę w gimnastyce artystycznej. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od wygrania Mistrzostw Polski Dance Show solo. Zdobywała tytuły mistrzowskie w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach tańca nowoczesnego, między innymi tytuł mistrzyni Warszawy i Polski w tańcu Disco Solo oraz wicemistrzostwo polski w formacjach tańca nowoczesnego.

Ma za sobą bogatą karierę zawodową. Profesjonalnie na deskach teatrów warszawskich obecna jest od 1992 roku. Najdłużej gościła w teatrze „Studio Buffo” pod okiem Janusza Józefowicza. Doświadczenie tam zdobyte zaowocowało pracą w innych słynnych teatrach warszawskich takich jak „Komedia” czy „Dramatyczny”. Przez te wszystkie lata tańczyła takie style jak: jazz, modern jazz, funky jazz, latin jazz, jazz rock, hip-hop, house, step, taniec z elementami akrobatyki.

Prowadziła zajęcia z licznymi grupami, również dziecięcymi oraz szkolenia ogólnopolskie i międzynarodowe, pracowała także jako tłumacz instruktorów obcojęzycznych. Tancerz, pedagog i choreograf o wieloletnim doświadczeniu również w pracy z dziećmi. Mama 5 letniej Olivki i 10-cio miesięcznego Konrada. Związana niegdyś z takimi zespołami dziecięcymi jak: "Tintillo", "Radiowe Nutki", obecnie pracuje z legendarną "Gawedą". Jest osobą kochającą teatr, kreację, ale również edukację i terapię poprzez taniec. Wykorzystuje w tym celu swoje wieloletnie doświadczenie zdobyte na studiach na UW z zakresu filozofii, specjalizację z etyki, oraz zaoczne studia z pedagogiki baletu na Akademii Muzycznej F. Chopina w W-wie. Jak twierdzi - dzieci (zajęcia od lat 5) uczą się poprzez formy zabawowo – zadaniowe nie tylko różnych stylów tańca, muzykalności, kreatywności, ale też zachowań w grupie, samodyscypliny, uwalniania emocji, świadomości ciała, a także relaksacji przy tym świetnie się bawiąc. Uwielbia prace z dziećmi, wspólne tworzenie, wygłupianie się i śmiech (terapia śmiechem), przebierańce, malowanie i zabawę w teatr tańca (bajkoterapia).

Obecnie pracuje jako solistka i pedagog tańcząc: jazz, funky jazz, hip-hop, house, jazz rock funk soul, Jackson style, latin jazz, modern, technikę klasyczną. Współpracuje z cenionymi szkołami tańca: Riviera, Salsa Libre, Studio w Szkole Baletowej na Moliera w W-wie, Europejską Akademią Tańca oraz szkołą Life4dance. Z pasją oddana całkowicie swojej pracy; wszechstronny tancerz, doświadczony pedagog, niezwykle kreatywny artysta i choreograf. Kocha show wszelkiego typu. Wychowana na Michaelu Jacksonie, Pauli Abdul, Janet Jackson, Princie; fanka ich muzyki i stylu, ale również braci Nickolas, Freda Astera i Jima Kelly. Poruszona tragiczną śmiercią Michaela Jacksona wykłada i tworzy teraz jeszcze więcej w tym stylu, który zawsze uważała za szczególnie wszechstronny, przełomowy oraz bliski jej 18-sto letniej edukacji tancerza. Lekcje tego stylu to przybliżenie charakterystycznego dla Jacksona sposobu poruszania się z elementami takich technik jak: old school, popping, elektrick boogie, funky,jazz, hip-hop, jazz rock. Rozgrzewka, kroki i choreografie w stylu i do muzyki Michaela Jacksona (również układy oryginalne). Styl zajęć: zabawa z muzyką; nauka poczucia rytmu, gracji ekspresji przez ruch; rozgrzewka taneczna; kroczki taneczne - mix różnych stylów: hip-hop, latin jazz, house, baletu, funky, Jackson style + krótka choreografia, a wszystko do świetnej muzyki tworzą niepowtarzalną atmosferę podczas wszystkich prowadzonych przez nią zajęć.

Zobacz CV

Jackson Style

Monika - Jackson Style from souldance on Vimeo.Latin JazzJazz Rock